LÍHNEME VE ŠKOLCE

LÍHNEME VE ŠKOLCENádherný projek, při kterém děti poznají, jak se líhnou kuřátka. Na jejich přání a po dohodě se zaměstnci, jsme si kuřátka nechali i po ukončení projektu. Až poporostou,  poputují na Šumavu za svými kamarády a příbuznými.

PROJEKT "PŘEDŠKOLÁCI"

Do celoročního projektu "Předškoláci" jsou zapojené všechny děti, které plní povinné předškolní vzdělávání. Pořádáme pro ně speciální programy, akce, návštěvy, výlety, plní speciální úkoly, zaměřujeme se na plnohodnoutnou přípravu do základní školy. Tento projek je převážně hrazen z příspěvku zřizovatele.

ZÁHONY PRO ŠKOLKY

Zapojili jsme se do projektu Záhony pro školky, který cílí především na předškoláky. Pozorováním záhonu na školní zahradě a dění kolem něj se děti mnohému naučí. Kromě založení záhonu a péčí o něj je součástí projektu didaktický program ve formě workshopů pro děti a semináře pro vyučující.

Cenným průvodcem činnostmi dětí na záhoně je Sešit malého zahradníka, interaktivní omalovánky vydané k projektu, které děti provází všemi záhonkovými událostmi a zůstanou každému jako zápisník i na později.

ŠABLONY IV. - Operační program Jan Amos Komenský

Příjemce dotace: Mateřská škola, Praha 10, Ve Stínu 2103/10, příspěvková organizace

Název projektu: Šablony IV – MŠ Ve Stínu

Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_002/0001639

Období realizace: 1. 9. 2022 – 31. 8. 2024

Naše škola čerpá finanční prostředky z Evropských strukturálních fondů v rámci operačního programu Jan Amos Komenský prostřednictvím výzvy 02_22_002 Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I.

Z finančních prostředků v celkové výši 567 323,- Kč hradíme následující aktivity:

• Školní asistent MŠ
  • Vzdělávání pracovníků ve vzdělávání MŠ

PROJEKTOVÉ DNY 2023/2024

PROJEKTOVÉ DNY VE STÍNU

Celý tento školní rok se budeme společně učit jak naplňovat oblasti udržitelného rozvoje ve všech směrech. Budeme s dětmi běhat, skákat, tančit, kopat, házet, překonávat překážky, cvičit, prostě sportovat. Každá paní učitelka si vzala záštitu nad jedním barevným projektem, do kterého se společně zapojí všechny třídy. Zaměříme se na témata jako je pohyb, zdraví radost, ale i kamarádství, pomoc, láska. Tyto barevné dny přeložíme do řeči předškoláků a budeme se s dětmi hýbat, radovat se a smát se.
V těchto barevných dnech přijdou děti do školky oblečené v maximální možné míře k dané barvě:
ŘÍJEN 2023 - DEN HNĚDÝ - BRAMBOROVÝ, KAŠTANOVÝ
LISTOPAD 2023 - DEN ORANŽOVÝ - DÝŇOVÝ
PROSINEC 2023 - DEN ČERVENO ČERNÝ - PEKELNÝ, ČERTÍ
LEDEN 2024 - DEN BÍLÝ - JAKO SNÍH
ÚNOR 2024 - DEN MODRÝ - JAKO OBLOHA, NEBE
BŘEZEN 2024 - DEN ŽLUTÝ - JAKO KUŘÁTKA, VELIKONOCE
DUBEN 2024 - DEN ZELENÝ - JAKO JARNÍ TRÁVA
KVĚTEN 2024 - DEN PRUHOVANÝ - JAKO NÁMOŘNÍCI, ZEBRY
ČERVEN 2024 - DEN BAREVNÝ - JAKO RADOST, ŠTĚSTÍ, ÚSMĚV, PRÁZDNINY, DUHA

Svět nekončí za vrátky - cvičíme se zvířátky

MŠ Ve Stínu je zapojena již 8 rokem do projektu MŠMT a České obce sokolské, který se zaměřuje na rozvoj pohybových dovedností u dětí předškolního věku.

RYCHLÝ KONTAKT

MŠ Ve Stínu

Bc. Marie Pavlíková
Mateřská škola, Praha 10,
Ve Stínu 2103/10,

Ve Stínu 2103/10
Praha - Strašnice
Datová schránka: 6fhkxmw
Telefon 1: +420 274 770 140
SMS omluvenky: 724 586 840
E-mail: reditelka@msvestinu.cz
hospodarka@msvestinu.cz
číslo účtu: 29 22 64 349/0800

"Jukněte se" na naší fotogalerii.

DIVADLO SOLIDARITA

V pátek 22.3. jdou předškoláci do divadla SOLIDARITA na pohádkové představení "Dědeček a Zloholka".Informace najdete v šatnách obou tříd.

ODKAZ NA ELEKTRONICKÝ PŘEDZÁPIS 2024:

Školní rok 2023/2024

Obsazení tříd

Vážení rodiče,v novém školním roce zůstávají třídy smíšené jen rozdělené na mladší a starší.

Platby školného a stravného - změna

POZOR ZMĚNA!

Co bude Vaše dítě potřebovat při nástupu do školky?

-       Do šatny: pytel na r...
Domů MŠ Ve Stínu

Created by © 2017 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign